Botoks
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Botoks
Botoks

İlerleyen yaşa ya da genetik faktörlere bağlı, yüzde ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesi işlemine botoks denir. Kaş arası, burun kökü, göz çevresi, alın gibi kırışıklıkların oluştuğu alanlarda kısa sürede ve pratik bir şekilde engellenebilir. Botoks işlemi sonrası giderilen kırışıklıklar, kişiye daha genç bir görünüm verir.

Botoks Kullanım Alanları Nerelerdir?

Botoks, yaygın olarak kırışıklı tedavisinde kullanılan bir işlem olarak bilinir. Fakat kırışıklık işlemi dışında kullanıldığı alanlar vardır. Yüz şekillendirme, aşırı terleme tedavisi, migren tedavisi, servikal distoni, göz tembelliği gibi tedavilerde de botoks işlemi uygulanabilir.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks iğnesi aracılığı ile botulinum toksini, yapılacak alanın kas bölgelerine enjekte edilir. Erkekler için bölgesel kas yoğunluğunun daha fazla bulunduğu alanlarda, daha yüksek dozlar tercih edilebilir. Eğer işlem kas güçsüzlüğünün olduğu bölgelere yapılacak ise düşük dozlar tercih edilmelidir.

Uygulamayı yapan hekim tarafından botoks işlemi 3-5 bölgeye uygulanır. Enjeksiyon şeklinde uygulanan botoks işleminde enjeksiyon sırasında hafif bir ağrı hissedilebilir. Bunun dışında fazla bir ağrısı bulunmaz. Yapılan enjeksiyon sonrasında ilk 2 ile 3 saatlik zaman içerisinde işlem yapılan bölgeye herhangi bir müdahale yapılmamalıdır. Yine bu süre içerisinde botoks işlemi yapılan kişi dik pozisyonda olmalıdır. 2 gün boyunca botoks yapılan alandaki kaslar dinlendirilme ve aşırı kas gerilmesi hareketlerinden kaçınılmalıdır. Osmaniye botoks, hizmeti veren merkezimizden randevu ve bilgi almak için iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın