Lazer Epi̇lasyon
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Hem tıbbı uygulanmalar hem de estetik kaygıları giderme alanında kullanılan lazer epilasyon kadınların yanı sıra erkeklerinde tercih ettiği bir yöntemdir. Lazer epilasyon ile pürüzsüz bir ten hayal eden herkes tanışmıştır. Bu yöntem ile kıl köklerinin fonksiyonu bozulmakta ve bir daha kıl üretemez duruma gelmektedir. Kıl kökü hücrelerinin hasara uğratılması, kıl yapısında bulunan ve melanin olarak adlandırılan siyah boya maddesinin lazer ışınını emmesi ve ani yüksek ısı enerjisinin meydana çıkması sonucu gerçekleşmektedir. Bu durumda siyah kıllar lazer epilasyon yönteminden daha çok etkilenmektedir. İstenmeyen tüylere kalıcı bir çözüm sunmasından dolayı kadın erkek fark etmeksizin herkes tarafından en sık tercih edilen yöntemdir.

Lazer epilasyon tüylerden arınmış yumuşacık bir vücudun keyfini sürmenizi sağlar. Ağda, jilet, tüy dökücü kremler gibi geçici yöntemler ile zaman kaybı yaşamak ve kesin sonuç alamamak insanları fazlaca yoran durumlardır. Lazer epilasyon ile istenilen her bölgeye uygulama yapılmaktadır. Yüz dahil olmak üzere, bacak, karın, kol, genital bölge ile erkeklerde sırt ve göğüs olmak üzere vücudun tamamında güvenle uygulanan bir yöntemdir.

Farklı cihazların kullanıldığı lazer epilasyon tedavileri vardır. Doğru cihaz seçimi başarılı bir tedavinin ilk adımını oluşturur. Lazer uygulaması yapılacak kişinin cilt rengi ve kıl rengi de tedavide faklı bir yol ve cihaz seçimini gerektirebilir. Lazer epilasyon cihazları Diode Lazer, Alexandrite lazer ve Nd:Yag lazerdir.

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın