Leke Tedavi̇si̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Leke Tedavisi
Leke Tedavisi

Cilt bakımı; cildi iyileştirmek düzenli ya da belirli aralıklar ile uygulanan bakım türlerinin tamamına denir. Çevresel koşullar, stres, ultra viyola zararlı güneş ışıklarına ya da rüzgâra maruz kalmak ve her gün yapılan makyaj ürünleri cilt yapısının bozulmasına sebep olmaktadır. Bununla birlikte sivilce ve siyah noktalar cilt üzerinde belirginleşir ve sağlıksız bir cilt görünümü vermektedir. Cildin yenilenmesi zaman almaktadır fakat Osmaniye Cilt Bakım Merkezimizle birlikte yapılan düzenli bakım ve uzman dokunuşlarla cildinizi yeniden ışıltısına kavuşturabilirsiniz.

Leke tedavisi, günümüzde pek çok insanda yaygın olarak görülen problemlerin başında gelmektedir. Bu sorunun sebepleri arasında tıbbi durumlar, cilt kanserleri, iltihap, doğum lekeleri, pigmentasyon bozuklukları, döküntüler ve gibi birçok farklı neden bulunur. Bu nedenlerin bazıları zararsız, ancak diğerleri tıbbi yardım gerektirir. Osmaniye leke tedavisi ile sizlere birçok tedavi seçeneği sunmaktayız. Bunlar;

Kimyasal peeling (soyma) yöntemi: Leke tedavisinde en sık kullanılan tür olarak bilinmekte ve kimyasal çözelti olan asit düzenleyiciler cildinize uygun olarak kullanılmaktadır. Bu tedavi hafif leke sorunu olan ciltlerde uygulanmaktadır.

Enzim peeling (leke maskesi): Son yıllarda kullanılmaya başlanan özel bir soyma yöntemi ve cilde özel bir karışım olan maske uygulanmakta ve 10-12 saat kadar bekletilir sonra maske ılık bir suyla çıkarılır.

Mezoterapi: Leke giderici özel ilaçlardan oluşan karışımların düzenlenerek cilt altındaki sorunlu bölgeye enjekte edilmesiyle tedavi sürecine başlanmaktadır. Kesinlikle uzman görüşü alınmadan tedavi sürecine kişisel olarak başlanması tavsiye edilmez.

Ayrıca renk açıcı kremler ya da güneş koruyucu kremlerle de cildinize uygun testler yapılıp tek başına ya da yukarıda sıralanmış olan işlemlerle birlikte uzman dermatologlarımız tarafından sizlere uygulanmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın